O ZD - Zhi Dou

Prejsť na obsah
O ZhiDou

Zakladatelia spoločnosti Shandong Xindayang Electric Vehicle Co, Ltd sa zaoberali vývojom elektromobilov už od roku 2005. Vyvíjal sa kompaktný elektromobil do mesta, ktorý nie je problém kdekoľvek zaparkovať a hlavne aby bol ekonomický a dostupný masám ľudí. Nazvali ho múdra fazuľa - "ZHIDOU". Elektromobily ZHIDOU boli pôvodne určené iba pre Európsky trh. Už v 2009 bol zaslaný prvý prototyp ZHIDOU na EU homologizáciu. V 2012 produkt získal E-Mark, CE certifikáty a 23. októbra 2012 sa oficiálne začal export do Európy. V 2013 produkt prešiel 64 testami rôznych inštitúcií a vyhral "Award Green Car of the year".

Samotná spoločnosť Shandong Xindayang Electric Vehicle Co, Ltd bola založená v roku 2011 a patrí pod spoločnosť Xindayang Group. Xindayang Group je druhým najväčším držiteľom akcií ZHIDOU, prvenstvo ma koncern GEELY (majiteľ Volva, Lotus, anglické Blackcab taxíky a mnoho ďalších).

Začiatkom 2013 bola vyprodukovaná prvá várka elektromobilov ZD H1 (model H1), ktoré ale boli určené už aj pre ázijsky trh.

Elektromobily ZhiDou patria medzi svetovo najpredávanejšie elektromobily na svete a medziročný predaj sa takmer zdvojnásobuje. Aktuálne ale takmer 90% produkcie smeruje do ázije napriek tomu, že sa jednalo o vozidlo pre Európsky trh. Je to z dôvodu, že je kvalitatívne a technologicky na veľmi vysokej úrovni a taktiež kvôli vysokým dotáciam v Číne a tak sa teší obrovskej obľube.

V Európe ich najviac nájdeme v Taliansku kde ich je cca 3500. Každopádne ich nájdeme už v 18tich krajinách Európy. V Európe nájdeme aj 8 Globálnych importérov, ktorí splnili prísne kritéria rastu, medzi ktorých sa od októbra 2017 oficiálne radí už aj slovenský import.
Otvorte si svoj vlastný showroom.
Hľadáme samostatných predajcov s predajňami
Kontaktujte nás: 0911 545 000
Návrat na obsah